Blog nasıl tanıtılır ?

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppPaylaş

Adsız

Blogcuların en büyük sıkıntılarından biri olan bloglarını nasıl tanıtacağıdır. Yazımızdaki birkaç yöntemi uyguladıktan sonra bloğunuzu tanıtarak geniş bir kitleye sahip olabilirsiniz. Bu sayede iyi bir hite sahip olabilirsiniz ve sahip olduğunuz bu hit ile geliriniz, sizi takip eden kişi sayısı, sitenin popülaritesi artar.

İşte o yöntemler:
1.Siteye girdiğiniz içeriklere dikkat edin:
Her gün siteye girdiğiniz içeriklerin kaliteli ve paylaşılabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Hem de girdiğiniz bu içerikler sitenize giren ziyaretçileri şaşırtıcı, öğretici ya da bilgilendirici türden olursa siteniz ziyaretçiler tarafından çok sevilir ve ziyaretçilerin de çevresine bu siteyi paylaştığını düşünürsek iyi bir tanıtım yapmış olursunuz.
2.Sitenizi sosyal medyada paylaşın:
Sitenizi sosyal medyada paylaşarak da iyi bir tanıtım yapmış olursanız. Tabi ki bu sosyal medya hesaplarınızı aktif bir şekilde kullanıyorsanız diğer kullanıcılar paylaştığınız linki tıklayarak sitenize girerler ve iyi bir tanıtım yapmış olursunuz.
3.URL’lerinizi kısaltarak ziyaretçi takibi:
Bit.ly sitesini kullanarak sosyal medyada paylaştığınız linki bu site ile kısaltabilirsiniz ve sitenize sosyal medya üzerinden kaç kişi olduğunu görebilirsiniz.
4.E-posta abonelerinizi arttırın:
Peki nasıl bu abone sayısını arttırırız diyorsanız ücretsiz olarak ziyaretçilerinize ufak da bir şey olsa mesela kitap gibi hediyeler gönderebilirsiniz.

Yazar : Eyüp Varol

05.06.2015 , ,
Blog Webmaster

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Namaz Takip