Google Maps ve YouTube’da Çevrimdışı Hizmet Dönemi Başlıyor!

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppPaylaş

Teknolojinin devi Google tarafından her sene düzenlen Google I/O konferansı bu yılda geçtiğimiz günlerde düzenlendi.

060215-google-maps-ve-youtube-cevrimd-hizmet-vermeye-balyor-1

Google I/O 2015 konferansında teknoloji tutkunlarının uzun bir zamandır beklediği bir konu hakkında da açıklamalarda bulunuldu. Popüler video izleme platformu YouTube, kullanıcılara artık internete bağlı olmadan da video izleme seçeneği sunacak.

Düzenlenen konferansta konu hakkında verilen bilgilere göre YouTube, kullanıcılarına sunacağı yeni özelliği sınırlı bir süre içersine yaymayı düşünüyor. İnternetin mevcut olduğu zaman videoların belleğe alınması ve belleğe alınan videoların 48 saat gibi bir zaman diliminde kullanıcılara izleme fırsatı verecek. Peki, 48 saat sonunda ne yapmalıyız? 48 saat dolduğu takdirde yeniden internet bağlantısı ile YouTube’a bağlanmanız gerekecek.

 
Söz konusu çalışmanın aynısı Google Maps uygulaması içinde faaliyete geçirilmesi bekleniyor. Arka planda çalışarak kota tükettiği bilinen uygulama yeni bir projeyle kullanıcılara çevrimdışı hizmet verebilecek. Google Maps’te yapılan bir arama 48 saat çevrimdışı olarak da yapılabilecek. Google, atmış olduğu bu adımla fazla veri kullanımının önüne geçeceği görüşünde. Söz konusu projenin sene sonunda faaliyete geçmesi bekleniyor.

Yazar : Eyüp Varol

07.06.2015 , , ,
Teknoloji

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Namaz Takip