Şarj Problemi Tarihe Karışacak!

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppPaylaş

Teknoloji gelişimini hız kesmeden devam ettirirken canlı yaşamını da doğrudan etkiliyor.  Yaşanmakta olan gelişmenin canlılar için olumlu olduğunu söyleyemeyiz. Örneğin eski model telefonların artık rafa kalktığını söylemek çokta yanlış olmayacak. Çünkü günümüzde teknolojinin geldiği konum dolayısıyla her 3 kullanıcıdan 2’si akıllı telefona sahip. Hal böyleyken eski telefonların şarjları 2-3 gün dayanırken günümüzdeki akıllı telefonların çoğu 24 saat kullanma imkânı bile tanımayabiliyor.

telefonlari-sarz-eden-kilif-geliyor-e4a0e

Akıllı telefon kullanıcılarından gelen şikâyetleri dikkate alarak bu soruna çözüm üretmek için yola koyulan iPhone, yeni tasarladığı kılıf sayesinde şarj sorunun tarihe karışabileceği iddia ediliyor.  Akıllı telefonlarla uyumlu olacağı düşünülen tasarım harikası kılıflar aynı zamanda radyo dalgalarını toplayacak ve enerjiye dönüştürebileceği iddia edildi.
Teknolojiye yön veren çeşitli firmalar, yaşanan sorun ile ilgili çalışmalar yapmış olsa da bu girişimlerin başarısızlıkla sonuçlandığı için bu haber kullanıcıları yeniden heyecanlandırdı.

Söz konusu projedeki dönüşüm işlemi gerçekleştiği takdirde elde edilen enerji bataryaya aktarılarak şarj olması sağlanacak. Nikola Labs tarafından hazırlanan bu proje %100 şarj etmese de kullanıcıların yaşadıkları problemleri en aza indirmesi bekleniyor.

Yazar : Eyüp Varol

18.05.2015 , , ,
Mobil Teknoloji

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Namaz Takip